GYVENIMAS MARGAS

Visos kategorijos
Sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtinta, jog darbuotojų sveikatos patikrinimo paslaugų teikimas kol kas yra apribotas, todėl patekti į PSPC – nėra paprasta.  / Giedrės Minelgaitės-Dautorės / „Rinkos aikštės “ archyvo nuotr.

Profilaktinis sveikatos patikrinimas – dar vienas COVID-19 iššūkis

Rasa JAKUBAUSKIENĖ - 14:28 Liepos 27d. 2020

Atkeliavusi COVID-19 pandemija sujaukė gyvenimą ir nusistovėjusią tvarką kone visose srityse. Ypač tai juntama sveikatos sistemoje. Dabar, kai poliklinikos dirba pačiu minimaliausiu režimu, daugelio įmonių personalo skyrių darbuotojai vargsta nežinodami, kaip iš darbuotojų išsireikalauti sveikatos patikrinimo pažymų arba patys imasi iniciatyvos derinti gydytojų patikrą savo darbuotojams. Panaši nežinia tvyro ir vairuotojo pažymėjimą norintiems gauti asmenims. Siekiant sužinoti, kokia iš tiesų situacija ir tvarka šiuo metu galioja Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centre (PSPC), „Rinkos aikštė“ pakalbino jo atstovę ryšiams su visuomene Astą RAICEVIČIENĘ.

– Naujai į darbą priimami asmenys privalo pasitikrinti sveikatą, tačiau, kai kurios įmonės skundžiasi, jog Kėdainių PSPC tokiai patikrai nepriima. Ką žmonėms daryti tokiu atveju?

– Naujai į darbą priimamiems pacientams profilaktinio sveikatos tikrinimo paslauga teikiama jau nuo birželio pabaigos.

Asmuo turi skambinti į suaugusiųjų registratūrą telefonų numeriais: (8 347) 614 34; (8 347) 613 34; (8 347) 613 14: (8 612) 040 39 ir registratorė užregistruos profilaktiniam sveikatos patikrinimui. Su pacientu susisieks bendrosios praktikos slaugytoja ir paaiškins sveikatos tikrinimo tvarką kiekvienu atveju individualiai.

Asta Raicevičienė: „Mes labai tikimės, kad atvykę į polikliniką, saugodami save ir kitus, mūsų pacientai laikysis būtinų asmens apsaugos priemonių.“ Giedrės Minelgaitės-Dautorės / „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr. – Būna, kai patikrai siunčiami žmonės iš darbovietės ir būna tie, kurie nori pasitikrinti sveikatą individualiai, t. y. patys susitvarkyti savo medicininę knygelę. Ar yra skirtumas šiais išvardintais atvejais?

– Kol kas įstaigų darbuotojų kolektyviniai profilaktiniai sveikatos patikrinimai nevykdomi, tačiau manome, kad greitai galėsime pradėti ir tokias patikras.

Informacija bus skelbiama mūsų įstaigos internetiniame puslapyje www.kedainiupspc.lt bei mūsų įstaigos Facebook paskyroje.

Su atsakingais darbuotojais tų įstaigų, kurių darbuotojų profilaktinis sveikatos patikrinimas buvo suplanuotas iki karantino bus susisiekta telefonu.

– Ką daryti tiems, kurie nori laikyti vairuotojo pažymėjimą ir turi pasitikrinti sveikatą; arba turintiems vairuotojo pažymėjimą, tačiau pasibaigus medicininei vairuotojo pažymai?

– Ta pati tvarka galioja kaip ir įsidarbinant.

Paskambinus į registratūrą, asmeniui bus paskirtas tikslus registracijos laikas, kada jis turėtų atvykti į Kėdainių PSPC.

Su savimi būtina turėti asmens dokumentą ir būti susimokėjus už sveikatos patikrinimą (turėti kvitą). Visą informaciją, kur ir kiek susimokėti, galima rasti mūsų įstaigos internetiniame puslapyje www.kedainiupspc.lt.

Mes labai tikimės, kad atvykę į polikliniką, saugodami save ir kitus, mūsų pacientai laikysis būtinų asmens apsaugos priemonių:

- į polikliniką atvyks likus ne daugiau nei 10 min. iki paskirto vizito laiko;

- laukdami prie įėjimo į polikliniką ir poliklinikos viduje laikysis saugaus atstumo;

- dėvės apsauginę veido kaukę;

- įėję į polikliniką, dezinfekuos rankas.

– Kokia yra dabar tvarka dėl suaugusiųjų sveikatos tikrinimo?

– Informuojame, kad 2020 m. liepos 7 d. LR Sveikatos apsaugos ministro įsakymu keičiasi tvarka „Dėl profilaktinių sveikatos tikrinimų sveikatos priežiūros įstaigose“.

Pakeistas nurodytu įsakymu patvirtintas Asmenų, dirbančių darbo aplinkoje, kurioje galima profesinė rizika (kenksmingų veiksnių poveikis ir (ar) pavojingas darbas), privalomo sveikatos tikrinimo tvarkos aprašas.

Įstatymu patvirtinama nuostata, kad „Privalomų sveikatos tikrinimų tvarka priimant į darbą ir (ar) dirbant kenksmingų rizikos veiksnių poveikyje (kai kuriais atvejais – pakeitus darbą ar darbovietę)“, kai LR Vyriausybei paskelbus valstybės lygio ekstremaliąją situaciją ir (ar) karantiną visos LR mastu sustabdomas arba apribojamas darbuotojų sveikatos patikrinimo paslaugų teikimas.

Šiuo atveju darbuotojų sveikatos tikrinimo periodiškumas netaikomas ir darbuotojams išduota forma Nr. 047/a ir forma Nr. 048/a, kurių galiojimas baigėsi ne anksčiau kaip prieš vieną mėnesį iki ekstremaliosios situacijos ir (ar) karantino visos Lietuvos Respublikos mastu paskelbimo dienos arba paskelbimo metu, laikomos galiojančiomis darbuotojų sveikatos patikrinimo paslaugų teikimo apribojimo ar sustabdymo laikotarpiu ir 3 mėnesius po šio apribojimo ar sustabdymo termino pabaigos.“

4 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!