GYVENIMAS MARGAS

Visos kategorijos
Ilgą laiką prekiavęs turgaus palapinėje Kėdainių rajono gyventojas Gerardas Rakevičius sugalvojo įsigyti keleivinį autobusą ir jame įrengti naujų ir dėvėtų rūbų parduotuvę.  / Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Kėdainiečio išradingumas: parduotuvę įkūrė keleiviniame autobuse

Dimitrijus KUPRIJANOVAS - 10:47 Gruodžio 29d. 2019

Kėdainių rajono gyventojas Gerardas Rakevičius yra ne tik smulkusis ūkininkas, bet ir genialus verslininkas. Ilgą laiką prekiavęs turgaus palapinėje vyras sugalvojo įsigyti keleivinį autobusą ir jame įrengti naujų ir dėvėtų rūbų parduotuvę. Tokia vyriškio idėja žavisi ne vienas kėdainietis, dažnas užsuka į autobusą iš smalsumo. Deja, vyriškis pripažįsta, kad vien tik iš rūbų verslo šiais laikais pragyventi praktiškai neįmanoma.

Kiek uždirba, tiek užtenka

„Aš susikūriau darbo vietą pats sau, nes dirbti valdišką darbą yra tikrai ne man. Aš niekaip negalėčiau dirbti aštuonias valandas prie konvejerio. Man daug geriau čia. Kiek pats pajėgiu, tiek dirbu. Kiek uždirbu, tiek man ir užtenka. Aš pats esu savo gyvenimo šeimininkas. Tik gaila, bet šiuo metu išsilaikyti visiškai iš drabužių verslo neišeina, tikrai neturime mes čia didelio pelno, užtenka tik pragyvenimui“, – dėsto gerai nusiteikęs prekybininkas Gerardas. 

Dabar verslininkas keliauja autobusu po visus Kėdainius. Jis įsigyti pigių rūbų siūlo ne tik miesto, bet ir kaimo gyventojams. / D. Kuprijanovo nuotr. Ilgametis prekybininkas

Gerardas gyvena Kėdainių rajone. Vyriškis yra smulkusis ūkininkas. Dalį daržovių sau pasilieka, dalį parduoda. Taip pat jau nuo seno vyriškis prekiaudavo Kėdainių turguose dėvėtais rūbais. Tuomet jam tekdavo statyti palapines ir jose prekiauti. Tačiau vieną dieną vyriškiui šovė į galvą idėja – jis sumanė atidaryti važiuojančią parduotuvę.

„Pagalvojau, kad atidaryti parduotuvę autobuse yra labai gera mintis. Galėčiau vieną dieną prekiauti viename Kėdainių kaime, kitą dieną – kitame. Nereikėtų nei kraustytis, nei krauti, nei vargti. Be to, lietus nemaišytų, nelytų ant drabužių. Kiek daug darbo atsimestų, jei parduotuvę įkurčiau autobuse. Ėmiau ir įgyvendinau savo svajonę – įsigijau autobusą. Taip viskas ir prasidėjo“, – pasakoja verslus kėdainietis. 

Aš susikūriau darbo vietą pats sau, nes dirbti valdišką darbą yra tikrai ne man. Kiek pats pajėgiu, tiek dirbu. Kiek uždirbu, tiek man ir užtenka. G. Rakevičius

Teko pavargti

Vyriškis prisimena, kad jam teko gerokai paplušėti, kol didžiulis keleivinis autobusas virto parduotuve ant ratų.

„Teko išimti visas sėdynes, kurių buvo labai daug, nes autobusas tikrai labai didelis. Taip pat teko įrengti persirengimo kabiną, pakabas, lentynas rūbams krauti ir kabinti. Darbo tikrai buvo. Taip pat autobusui reikėjo praeiti techninę apžiūrą, reikėjo jį apdrausti, kad jis galėtų važinėti gatvėmis. Buvo krūva reikalų“, – dėsto Gerardas. 

Po visus Kėdainius

Dabar verslininkas keliauja autobusu po visus Kėdainius. Jis įsigyti pigių rūbų siūlo ne tik miesto, bet ir kaimo gyventojams. 

„Sekmadienį būnu Kėdainiuose, sekmadieniniame turguje. Akademijoje būnu pirmadieniais ir penktadieniais. Krakėse prekiauju antradieniais. Į Šėtą vykstu trečiadieniais. Planuoju vykti ir į Josvainius, bet kol kas vietos negaunu. Reikės savivaldybės prašyti, kad leistų prekiauti, nes viską darome legaliai, su leidimais visais“, – aiškina kraštietis, kuris savo verslo verslu nevadina.  Jis tai vadina tiesiog papildoma veikla.

Klientų netrūksta

Gerardas pasakoja, kad klientų jam netrūksta, o pas jį apsiperka tiek miesto, tiek kaimo žmonės.

„Mes klientų neskirstome į kaimo ar miesto žmones, į turtingus ar vargšus. Visi jie mums yra žmonės, visus mes juos gerbiame. Ir pirkėjų pas mus būna pačių įvairiausių – ir jaunesnių, ir vyresnių. Žinoma, daugiau  užeina moterys, bet užsuka ir vyrai. Turime kiekvienam ką pasiūlyti, tad prašome užsukti“, – kvietė nuolat besišypsantis ir geros nuotaikos net stipriai lyjant neprarandantis Gerardas. 

7 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.
Taip pat skaitykite
img

Negalia, netrukdanti aktyviam ir laimingam gyvenimui šokio ritmu

Svarbiausias užsiėmimas – kasdieninis gyvenimas
12:48 Rugpjūčio 27d. 2020
img

Kai namuose karaliauja muzika ir egzotinė fauna

Svarbiausias užsiėmimas – kasdieninis gyvenimas
11:18 Rugpjūčio 15d. 2020
img

Dirbdami širdimi dovanoja gerumą

Svarbiausias užsiėmimas – kasdieninis gyvenimas
1
12:48 Rugpjūčio 03d. 2020
img

Veidas, kuriame visada matai saulę

Svarbiausias užsiėmimas – kasdieninis gyvenimas
15:34 Rugpjūčio 01d. 2020
img

Ji padeda užlipti ant gyvenimo pokyčių tramplyno

Svarbiausias užsiėmimas – kasdieninis gyvenimas
09:30 Liepos 28d. 2020
img

Užkietėjusiam motociklininkui labiausiai rūpi saugus eismas

Svarbiausias užsiėmimas – kasdieninis gyvenimas
08:18 Liepos 20d. 2020
img

Neįgaliųjų didžiausia stiprybė slypi siekyje visuomet tobulėti ir nugalėti negalią

Svarbiausias užsiėmimas – kasdieninis gyvenimas
13:32 Birželio 22d. 2020
img

Veiklusis šefas Edvinas Genys dangoraižius iškeitė į nuosavą daržą

Svarbiausias užsiėmimas – kasdieninis gyvenimas
1
15:43 Birželio 16d. 2020
img

Kamilė Šniukštaitė: ne žodžiais, o darbais žmones gydanti kineziterapeutė

Svarbiausias užsiėmimas – kasdieninis gyvenimas
1
16:00 Birželio 15d. 2020

SKELBIMAI

touched by digitouch!