GYVENIMAS MARGAS

Visos kategorijos
Istorinėje Kėdainių rotušėje amžinos meilės įžadus atnaujino penkiasdešimties metų gyvenimo kartu sukaktį minintys dotnuviškiai Jovita ir Petras Rašimai.    / Algimanto Barzdžiaus nuotr.

Nuo tarnautojo laiškų iki auksinės ir besąlygiškos meilės

Džestina BORODINAITĖ - 13:39 Spalio 15d. 2019

Saulėtą popietę istorinėje Kėdainių rotušėje amžinos meilės įžadus atnaujino penkiasdešimties metų gyvenimo kartu sukaktį minintys dotnuviškiai Jovita ir Petras Rašimai.  

Net 50 metų kartu gyvenimo keliu ėję sutuoktiniai dar ir šiandien kuo puikiausiai mena 1969 metų rugsėjo 20-ąją.

Žino, kur nuėjo

„Tądien taip pat buvo labai graži, saulėta bei jaudulio kupina diena. Pirmą kartą žengdami mums itin svarbų žingsnį labai jaudinomės, nes nežinojome, kas mūsų laukia gyvenimo kelyje. 

Šiandien mes jau visai kitokie – suaugę, subrendę, o kai atsisukame atgalios, puikiai žinome, kur nuėjome, tik dar nežinome, kas mūsų laukia priešakyje.  

Bet esame labai laimingi“, – tikina geros nuotaikos šventės metu nestokojusi sutuoktinė Jovita.

Ilga ir įdomi pažintis 

50-ąsias auksinių vestuvių metines švenčiantis Petras aiškiai atsimena judviejų pažintį. Vyras džiaugiasi, jog jo ir Jovitos susipažinimo istorija nėra banali, priešingai, ji – labai įdomi ir ilga.

„Būdamas armijoje parašiau laišką nepažįstamai mergaitei ir štai stovi ji šalia manęs jau daugiau nei 50 metų“, – atsiminimais dalijasi Petras.  

Tądien buvo taip pat labai graži, saulėta bei jaudulio kupina diena. Pirmą kartą žengdami mums itin svarbų žingsnį labai jaudinomės, nes nežinojome, kas mūsų laukia gyvenimo kelyje. Šiandien mes jau visai kitokie – suaugę, subrendę, o atsisukę atgalios, puikiai žinome, kur nuėjome, tik dar nežinome, kas mūsų laukia priešakyje. Bet esame laimingi. Jovita

Svarbiausia – ne žema

Pagrindinis kriterijus, pagal kurį tuomet vyras rinkosi sau žmoną, buvo aukštas ūgis. Pasirodo, ne per pažinčių skelbimus, kaip kad dabar daugeliui įprasta, sutuoktinis savo mylimą moterį atrado. 

 Pusę amžiaus bendru gyvenimo keliu ėjusiems kraštiečiams skambėjo širdį virpinusios melodijos. / A. Barzdžiaus nuotr. Bendraklasis pakuždėjo adresą

Draugystėn juos pastūmėjo buvęs Jovitos bendraklasis, o tada, kaip priduria Jovita, jau pats Dievas suvedė.

„Iš mano klasės išėjęs bendramokslis papuolė viename būryje tarnauti kartu su Petru. Kadangi laiškus tuomet armijoje mėgo rašyti visi tarnaujantys kareiviai, Petras, žinoma, buvo ne išimtis. 

Bėda ta, kad tuomet jis neturėjo, kam to laiško rašyti, todėl lyg tyčia buvusio mano bendraklasio paklausė, gal yra kokia mergaitė, kuriai būtų galima parašytus savo laiškus nusiųsti. 

Kaip gražiai Dievas mus suvedė... Jau po pirmojo laiško pradėjome bendrauti, vis daugiau susirašinėti ir štai kaip gražiai visas tas susirašinėjimas išsirutuliojo. 

Šiandien kartu praleisti jau net 5 dešimtmečiai kartu “, – apie judviejų pažinties užuomazgas šneka Jovita.

Svarbiausia sutarti

Gražių, ilgų ir išskirtinio bei labai tvarkingo rašto laiškų kūrėjas Petras net nepastebėjo, kaip tie visi penki dešimtmečiai prabėgo: „Jei būtų galimybė sugrįžti atgal, antrą kartą norėtųsi, jog tie metai eitų kur kas lėčiau“. 

Pasiteiravus, ko vis tik reikia, kad bendras gyvenimo laikas kartu neprailgtų, abu sutuoktiniai lyg susitarę ir vienas kitam antrindami patikino, jog darnioje šeimoje svarbiausia – sutarti, vienas kitą stipriai mylėti, suprasti, gerbti ir negailėti atjautimo jausmo. 

Jei būtų galimybė sugrįžti atgal, antrą kartą norėtųsi, jog tie metai eitų kur kas lėčiau. Petras

Nuolat palaikė

„Ką turėjome, tą ir padarėme per savo bendrą gyvenimą, o šiandien kartu norime ir toliau žengti šiuo gyvenimo keliu“, – atvirauja Jovita.

Nors būta įvairių situacijų, tiek gražių, smagių, linksmų, tiek ir sunkesnių, Dotnuvoje gyvenantys Rašimai vienas kitą nuolat palaikydami, paduodami vienas kitam ranką, suglaudę pečius visas problemas išsprendė. 

Linkėjo mylėti vienas kitą

Pora per bendrą savo gyvenimą užaugino tris vaikus: dukras Aušrą ir Auksę bei sūnų Saulių, turi šešis anūkus.

Sutuoktiniai visiems, jau gyvenantiems santuokoje, linkėjo mylėti vienas kitą ir nestokoti supratimo bei kantrybės.

Penkiasdešimties metų gyvenimo kartu sukaktį mininčius dotnuviškius Jovitą ir Petrą Rašimus sveikino Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Danutė Mykolaitienė. 

1 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.
Taip pat skaitykite
img

Kaip Kėdainiuose sekasi gyventi neįprastų pavardžių turėtojams?

Svarbiausias užsiėmimas – kasdieninis gyvenimas
13:37 Sausio 23d. 2020
img

JAV mokytojavęs kėdainietis: „Šiuo metu esu visiškai patenkintas tuo, kur esu ir ką veikiu“

Svarbiausias užsiėmimas – kasdieninis gyvenimas
14:51 Sausio 14d. 2020
img

Kėdainiečio išradingumas: parduotuvę įkūrė keleiviniame autobuse

Svarbiausias užsiėmimas – kasdieninis gyvenimas
10:47 Gruodžio 29d. 2019
img

Grįšim „atgal į gamtą“ ar eisim ten, kur technologijos ves?

Svarbiausias užsiėmimas – kasdieninis gyvenimas
11:47 Gruodžio 18d. 2019
img

Saldi švenčių įžanga – „Vikondos“ darbuotojai surengė Kalėdinių pyragų dieną (GALERIJA)

Svarbiausias užsiėmimas – kasdieninis gyvenimas
18:32 Gruodžio 09d. 2019
img

Gyvenimo grožį ir prasmę atranda iš naujo

Svarbiausias užsiėmimas – kasdieninis gyvenimas
11:42 Gruodžio 04d. 2019
img

Pusšimtį santuokoje gyvenančios poros patarimas – supratimas ir abipusė meilė

Svarbiausias užsiėmimas – kasdieninis gyvenimas
16:09 Lapkričio 23d. 2019
img

Sonata Leščinskienė – atsidavusi slaugytoja su puikiu humoro jausmu

Svarbiausias užsiėmimas – kasdieninis gyvenimas
15:12 Lapkričio 22d. 2019
img

Su nemokama elektronine viza – į Karaliaučių

Svarbiausias užsiėmimas – kasdieninis gyvenimas
1
13:08 Lapkričio 19d. 2019
img

Europinių susitikimų pamokos

Svarbiausias užsiėmimas – kasdieninis gyvenimas
13:34 Lapkričio 18d. 2019

SKELBIMAI

touched by digitouch!