GYVENIMAS MARGAS

Visos kategorijos
Kėdainių medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Lionius Stanevičius įteikė Kėdainių rajono savivaldybės merui Valentinui Tamuliui dovaną ir vylėsi abipusio naudingo bendradarbiavimo.  / Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Krašto medžiotojai pagerbė Šv. Hubertą

Dimitrijus KUPRIJANOVAS - 11:49 Lapkričio 06d. 2019

Kėdainių medžiotojų ir žvejų draugijos nariai, jų bičiuliai ir draugai tradiciškai lapkričio 3-iąją Kėdainių miesto Daukšių šaudykloje paminėjo medžiotojų globėjo bei sergėtojo Šv. Huberto dieną. Kėdainiuose ši diena buvo minima jau 11-ąjį kartą, o ši šventė buvo skirta prisiminti renginio ištakoms ir tradicijoms būtent mūsų krašte.

Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos medžioklės trofėjų ekspertų pirmininkas Vilius Karpavičius (iš dešinės), Dotnuvos Viešpaties Apreiškimo Švenčiausiajai Mergelei Marijai parapijos kunigas klebonas Gražvydas Geresionis,  Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis ir Kėdainių medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Lionius Stanevičius. / D. Kuprijanovo nuotr.Sugalvojo kunigas 

Kėdainių medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Lionius Stanevičius visiems susirinkusiems pasakojo, kad medžiotojų dieną mūsų krašte prieš dešimtmetį sugalvojo paminėti medžiotojas, Dotnuvos Viešpaties Apreiškimo Švenčiausiajai Mergelei Marijai parapijos kunigas klebonas Gražvydas Geresionis. 

„Tai buvo labai drąsus kunigo klebono žingsnis, mat prieš dešimt metų požiūris į medžiotoją dažnai buvo neigiamas. Tuomet buvo išties nemažai žmonių, kurie visiškai nežinojo, kokia veikla užsiima medžiotojas, kokie yra jo tikslai ir misija. Dabar, kai žmonės susipažįsta su mūsų veikla, jie ima suprasti, kad mes gamtai darome gerus darbus. Mes norime, kad žvėrių populiacija būtų didelė, kad žvėrys būtų sveiki, kad gyvūnijos pasaulyje būtų balansas. 

Dabar ir Šv. Huberto šventė minima kone kiekviename mieste. Tai reiškia, jog keičiasi žmonių požiūris. Tai mus džiugina.

Mes turime pateisinti tą garbingą medžiotojo vardą, kurį nešiojame. Tokios šventės, be abejo, prie to prisideda, nes žmonės vis daugiau ir daugiau sužino apie tą savitą medžiotojo pasaulį“, – kalbėjo L. Stanevičius.   

Linkėjo būti dar atviresniems

Medžiotojus sveikinęs Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis linkėjo medžiotojams būti dar atviresniems visuomenei, kad ši žinotų apie medžiotojų vykdomus gerus darbus. 

Kėdainių medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Lionius Stanevičius visiems susirinkusiems pasakojo, kad medžiotojų dieną mūsų krašte prieš dešimtmetį sugalvojo paminėti medžiotojas, Dotnuvos Viešpaties Apreiškimo Švenčiausiajai Mergelei Marijai parapijos kunigas klebonas Gražvydas Geresionis. Aut. past.

„Žinojau, kad medžiotojai mėgstate ir mokate švęsti. Džiaugiuosi šiandien galėdamas švęsti kartu su jumis. Jūsų šaudykloje esu pirmą kartą ir galiu pasakyti, kad įspūdis tikrai geras. Džiaugiamės  gerais savivaldybės, medžiotojų ir žvejų draugijos santykiais. Tikrai randame bendrą kalbą. Sutarėme, kad jeigu ir kils kokių nors problemų, mes sėsime ir jas spręsime kartu. 

Aš tikrai matau ir žinau labai daug gerų darbų, kuriuos atlieka medžiotojai. Tad raginu tais gerais darbais dalintis su visa visuomene, nes neretai pasigirsta kalbų, kad neva medžiotojai tik medžioja ir nieko daugiau. Žinau, kad jūs atliekate daug darbų, tuo turite didžiuotis ir rodyti juos plačiai visuomenei“, –  pažymėjo V. Tamulis.

Balsių medžiotojų ir žvejų klubo medžiotojas Edvardas Polikaitis demonstravo puikų šiųmetį trofėjų – įspūdingus elnio ragus. / D. Kuprijanovo nuotr. Būtina šviesti

Kėdainių rajono savivaldybės merui antrino ir Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos medžioklės trofėjų ekspertų pirmininkas Vilius Karpavičius.

„Noriu palinkėti medžiotojams sėkmingo medžioklės sezono. Kaip ir sakė meras, noriu palinkėti, kad rajone būtų sureguliuotas vilkų skaičius, kad būtų galima normaliai ūkininkams ūkininkauti, kad mūsų miškuose žvėrys galėtų šiek tiek ramiau gyventi. Plačiajai visuomenei trūksta informacijos, žmonės nežino, kiek vilkai sumedžioja stirnų, kitų žvėrelių. Tad būtina šviesti žmones, kad jie kuo daugiau žinotų apie tai. Tada gal tas medžiotojo „darbas“, medžiotojo veikla –sureguliuoti populiacijas – atrodys teigiamai“, –  pabrėžė ekspertas V. Karpavičius.

Vilkai padarė savo

Medžiotojai daugiausia laiko leido diskutuodami. Buvo kalbama apie medžioklės pradžią, būsimą sezoną. Žinoma, neapsieita ir be kalbų apie vilkų populiacijos didėjimą ir jų daromą žalą. 

„Turime pripažinti, jog vilkai savo juodą darbą padarė. Stirnų nebėra tiek, kiek buvo. Šernų likę labai mažai. Taip jau gamtoje yra. Vilkų populiaciją reikia reguliuoti. Kol kas rajone sumedžiotas vienas vilkas, bet tikim, kad bus ir daugiau. Mato medžiotojai, mato ir ūkininkai juos. Jų tikrai labai daug, o tai tikrai nėra gerai“, –  apibendrino vienas labiausiai patyrusių medžiotojų kraštietis Henrikas Aksinavičius. 

Pramogų netrūko

Po rimtų kalbų buvo ir linksmybių. Sekmadienį Daukšių šaudykloje nei muzikos, nei šokių ar žaidimų tikrai netrūko.

„Šiandien medžiotojai klausosi gyvos muzikos. Jiems koncertuoja Dangiras Grigalevičius. Taip pat vertiname ir medžiotojų paruoštus vaišių stalus. Tradiciškai renkame geriausią virėją, gardžiausią patiekalą. Visi gali apžiūrėti medžioklės trofėjus. Taip pat dar vyksta šaudymo varžybos pneumatiniu šautuvu. Visų laukia Ąžuoloto būrelio strėlyčių varžybos, piešinių konkursas. Žinoma, tradiciškai renkame ir anekdotų karalių bei muzikaliausią medžiotoją“, – apie dienos pramogas pasakojo L. Stanevičius. 

Ypatingas vaišių stalas

Medžiotojų globėjo bei sergėtojo Šv. Huberto dieną Kėdainių krašto medžiotojai švenčia ypatingai. Tądien ir vaišių stalas būna kaskart vis kitoks, kaskart vis įdomesnis. Šį kartą bene labiausiai visus susirinkusiuosius nustebino Šlapaberžės medžiotojų klubo patiekta bebro uodega bei užkietėjusio  Kėdainių žvejo Raimundo Barkausko rūkytas upėtakis.

8 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.
Taip pat skaitykite
img

Kėdainių rajono gyventojai – Prezidento apdovanojimas (ATNAUJINTA)

Savam krašte net saulė ryškesnė
13:46 Gegužės 14d. 2020
img

Rasa Paulauskaitė: „Visada žinojau, kad būsiu gydytoja“

Savam krašte net saulė ryškesnė
12:02 Gegužės 08d. 2020
img

Gera kraštiečio idėja įgauna pagreitį

Savam krašte net saulė ryškesnė
14:08 Kovo 19d. 2020
img

Aukščiausios prabos lietuvio laimė – gimtinėje

Savam krašte net saulė ryškesnė
17:00 Kovo 10d. 2020
img

Ar Kėdainių istorija sudomins Lietuvos kino kūrėjus?

Savam krašte net saulė ryškesnė
12:57 Kovo 05d. 2020
img

Kario tarnyba prasideda, bet niekada nesibaigia

Savam krašte net saulė ryškesnė
08:00 Vasario 16d. 2020
img

Iš Pelėdnagių tvenkinio išniro gyva trispalvė

Savam krašte net saulė ryškesnė
VIDEO
1
13:40 Sausio 13d. 2020
img

Kalėdiniai kėdainiečių sveikinimai kėdainiečiams!

Savam krašte net saulė ryškesnė
09:00 Gruodžio 25d. 2019
img

Kardinolas S. Tamkevičius: „Saugokime savąsias vertybes kaip didžiausią turtą“

Savam krašte net saulė ryškesnė
08:00 Gruodžio 24d. 2019

SKELBIMAI

touched by digitouch!