GYVENIMAS MARGAS

Visos kategorijos
Kėdainiuose mokytojos Viktorijos Kanaporienės (nuotrauka kairėje) vedama „7 intelektų lavinimo programa“ siūlo užsiėmimus mažyliams iki 2 metų bei mokymus jų tėvams.  / Asmeninio archyvo nuotr.

„7 intelektų lavinimo programa“ – viskas dėl mažylių, bet didžiausia nauda šeimai

Kristina MIRVIENĖ - 12:38 Sausio 20d. 2020

Ar verta ugdyti kūdikėlius pagal specialias programas, dalyvauti jiems skirtuose mokymuose? Nors nuomonių šiuo klausimu galima išgirsti gana įvairių, tačiau 6–24 mėn. vaikams sukurta „7 intelektų lavinimo programa“, kuri Kėdainiuose sėkmingai gyvuoja jau antrus metus, anot mokytojos Viktorijos Kanaporienės, suteikia akivaizdžios naudos ne tik mažyliams, bet ir visai jo šeimai.

Dėl mažylių

Jauna mama Viktorija Kanaporienė, prieš keletą metų atradusi ir kartu su dukrele išbandžiusi „7 intelektų lavinimo programą“, suskubo puikiu atradimu pasidalinti ir su kitomis kraštiečių šeimomis. Moteris pastebi, kad domėdamasi daugybe įvairių mokymų skirtų mažiausiems vaikučiams pastebėjo, kad būtent „7 intelektų lavinimo programa“ suteikė vertingiausių žinių bei labiausiai pateisino lūkesčius.

 

Tėveliai turi unikalią galimybę stebėti, kuris vaikelio intelektas yra ryškiausias, kuris geriausiai išvystytas. V. Kanaporienė

„Gimus pirmagimei dukrytei Minijai maždaug po pusmečio pastebėjau, kad kiek pabodo per dienas būti tik namuose, norėjosi daugiau bendravimo, žinių. Todėl ėmiau domėtis, kuo su Minija galėtume kartu užsiimti, kur išeiti, ko išmokti. 

Sužinojusi apie „7 intelektų lavinimo programą“ labai ja susidomėjau, nes čia buvo siūlomi ne vien užsiėmimai mažyliams, bet ir žinios bei tobulėjimas jų tėvams. 

„7 intelektų lavinimo programos“ tikslas – užimti bei lavinti vaikus, taip pat organizuoti pridėtinę vertę turinčius mokymus tėveliams, čia jiems suteikiama daug papildomos medžiagos mokymuisi, žinių apie mažų vaikų ugdymo principus, vaiko raidą ir panašiai. Vėliau tai, be abejonės, bus naudinga auginant ir kitas atžalas“, – įsitikinusi V. Kanaporienė.

Anot Viktorijos Kanaporienės „7 intelektų ugdymo programoje“ sutalpinta viskas, kas yra būtina visaverčiam ir sparčiam mažylio vystymuisi pirmaisiais jo septyneriais gyvenimo metais. / Asmeninio archyvo nuotr. Išliekamoji vertė

Pašnekovė atkreipia dėmesį, kad „7 intelektų lavinimo programos“ naudą atranda vis daugiau žmonių – pateisinus tėvelių bei jų mažylių lūkesčius šių mokymų geografija plečiasi.

„Kuomet sužinojau apie „7 intelektų lavinimo programą“, Kėdainiuose jos nebuvo, tad su dukra į užsiėmimus važinėjau į Jonavą. Pamačiusi, kokia tai vertinga programa norėjau, kad kuo daugiau kėdainiečių tėvų ją atrastų, tad ėmiausi iniciatyvos ir išaėjusi mokymus ją pasiūliau kraštiečiams.

„7 intelektų lavinimo programa“ kūdikių akademijos „Mažųjų valdos“ įkūrėjos, knygos „Vienas vaikas – 7 intelektai“ autorės Renatos Lazdin sukurta metodika, kuri apima visų mažylio intelektų ir kompetencijų lavinimą. 

6–24 mėn. amžiaus vaikai yra be galo imlūs, labai greitai viską išmoksta ir esu tikra, kad ankstyvasis lavinimas niekur nedingsta, tai turi labai svarbią įtaką vaiko ateičiai.

„7 intelektų ugdymo programoje“ sutalpinta viskas, kas yra būtina visaverčiam ir sparčiam mažylio vystymuisi pirmaisiais septyneriais jo gyvenimo metais.

Kaip ir minėjau, nors „7 intelektų lavinimo programa“ yra sukurta mažiems vaikams bei jų lavinimui, tačiau ji yra skirta visų pirma tam, kad tėveliai patys įgautų įrankius lavinimui, o ne būtų priklausomi nuo lektorių, kad jie sužinotų daugiau apie savo vaikučius, jų galimybes, psichologines ypatybes. O taip pat, kad mokymų nauda mažyliui nesibaigtų kartu su užsiėmimu, turėtų tęstinumą, išliekamąją vertę, kuri tobulintų šeimos laiką kartu. Man tai atrodo labai svarbu“, – sako V. Kanaporienė.

Atskleidžia talentus

Pašnekovė atkreipia dėmesį, kad „7 intelektų lavinimo programa“ gali pasitarnauti atskleidžiant vaiko talentus.

„Garsus raidos psichologas Hovardas Garneris skiria 7 žmogaus intelektus: kalbinį (lingvistinį), loginį – matematinį, erdvinį – vizualinį, muzikinį – ritminį, kūno – kinestetinį ir tarpasmeninių santykių arba bendravimo bei vidinį – asmenybinį intelektus.

Užsiėmimų metu visus šiuos intelektus paliečiame. Tėveliai turi unikalią galimybę stebėti, kuris vaikelio intelektas yra ryškiausias, kuris geriausiai išvystytas, kurio intelekto vystymo užduotys jam labiausiai patinka ir pagal tai spręsti, kokie yra jo talentai, stipriosios savybės, ateityje galbūt pagal tai orientuoti vaiko užimtumą siekiant maksimaliai išnaudoti vaiko prigimtį jam renkantis ateities veiklas.

„7 intelektų lavinimo programos“ tikslas – suteikti tėvams visas reikiamas žinias apie tai, kaip mokyti mažylį namuose, nes būtent tėvai šiuo amžiaus tarpsniu yra pagrindiniai vaiko mokytojai, vėliau žinoti, kuria linkme vystyti vaiko įgimtas savybes. Programa skirta tiems tėvams, kurie nori savo mažyliams parūpinti maksimalias ateities galimybes“, – pabrėžia V. Kanaporienė.

Įvairios veiklos

„7 intelektų lavinimo programos“ užsiėmimų metu mažyliai ir jų tėvai daug juda, muzikuoja, praktikuoja menus, mokosi gestų ir ženklų kalbos, skaityti ir matematikos, pažįsta pasaulį praktiškai ir kaupia intelektines žinias apie jį. Žaidimų metu naudojami muzikos instrumentai, sensorinės priemonės, specialiai kūdikiams sukurtas šviesos stalas bei kitos priemonės.

„Užsiėmimų veiklos labai įvairios. „7 intelektų lavinimo programa“ susideda iš 16 maždaug valandos trukmės užsiėmimų ir nė vienas jų nėra toks pats, kaskart imame vis naujas veiklas, nes mūsų tikslas – smagus ir naudingas laikas, kurio metu mažyliai smagiai pažįsta pasaulį, o tėveliai įgyja žinių bei pasisemia idėjų. Užsiėmimų metu daug laisvės, improvizacijos. Beje, tėveliai gauna namų darbų – žaidinimų namuose idėjas bei metodikas. Kaip pavyzdžiui – įrašyti kokį nors garsą, tarkime, uždaromo stalčiaus, lojančio šuniuko ir duoti mažyliui paklausyti – jis pats ar su jūsų pagalba turi atspėti garso kilmę. 

Be to, čia, Kėdainiuose, jau turime gražią užsiėmimų bendruomenės tradiciją, kai po pamokėlių dar neskubame skirstytis, pasiliekame, bendraujame, atsinešame vaišių, geriame arbatą. Man asmeniškai Kėdainiuose to labai trūko, tad norėjosi suburti mamas – pasinaudojusi proga tą ir padariau“, – šypsosi V. Kanaporienė.

„7 intelektų lavinimo programos“ užsiėmimai šiemet startuoja nuo vasario, jie vyks adresu Skongalio g. 23A, Kėdainiai. Registracija į užsiėmimus telefonu  +370 645 50 204 arba el. paštu viktorija.kanaporiene@gmail.com. 

Programą sudaro 16 užsiėmimų, trukmė 4 mėn. mažyliai skirstomi į dvi grupes: 6–12mėn. ir 1–2 metukų.

0 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.
Taip pat skaitykite
img

Ar tikrai iš naujo atrandame poilsį Lietuvoje?

Savam krašte net saulė ryškesnė
08:46 Liepos 14d. 2020
img

Kėdainiškių šeima Tailande buvo įstrigusi dviem mėnesiams

Savam krašte net saulė ryškesnė
09:02 Liepos 08d. 2020
img

Tarp trylikos mentorystės dalyvių – ir dvi kėdainietės

Savam krašte net saulė ryškesnė
08:59 Birželio 15d. 2020
img

Ant Dotnuvos parduotuvės nutūpė angelas

Savam krašte net saulė ryškesnė
13:52 Birželio 09d. 2020
img

Kėdainių rajono gyventojai – Prezidento apdovanojimas (ATNAUJINTA)

Savam krašte net saulė ryškesnė
13:46 Gegužės 14d. 2020
img

Rasa Paulauskaitė: „Visada žinojau, kad būsiu gydytoja“

Savam krašte net saulė ryškesnė
12:02 Gegužės 08d. 2020
img

Gera kraštiečio idėja įgauna pagreitį

Savam krašte net saulė ryškesnė
14:08 Kovo 19d. 2020
img

Aukščiausios prabos lietuvio laimė – gimtinėje

Savam krašte net saulė ryškesnė
17:00 Kovo 10d. 2020
img

Ar Kėdainių istorija sudomins Lietuvos kino kūrėjus?

Savam krašte net saulė ryškesnė
12:57 Kovo 05d. 2020

SKELBIMAI

touched by digitouch!