GYVENIMAS MARGAS

Visos kategorijos
Kėdainių pagalbos šeimai centro Vaikų dienos centrą lankantys vaikai penkias dienas praleido nuotykių ir nepamirštamų įspūdžių dovanojusioje stovykloje „Atraskime džiaugsmą kartu“  / Organizatorių nuotr.

Savaitė, kupina nuotykių ir džiaugsmo

Saulė SAKALAUSKAITĖ - 09:01 Rugpjūčio 28d. 2020

Kėdainių pagalbos šeimai centro Vaikų dienos centrą lankantys vaikai penkias dienas praleido nuotykių ir nepamirštamų įspūdžių dovanojusioje stovykloje „Atraskime džiaugsmą kartu“. Organizatoriai penkiolikai jaunųjų stovyklautojų parengė pažintinių išvykų bei nuotaikingų pramogų kupiną programą.

Aplankė stumbrus ir gelbėtojus

Pirmiausia vaikai išsiruošė susitikti su įspūdingo dydžio gyvosios gamtos milžinais, įrašytais į Tarptautinę bei Lietuvos raudonąsias knygas – stumbrais, įsikūrusiais Pašilių stumbryne Panevėžio rajone.

Svečiuodamiesi kaimyniniame krašte jaunieji stovyklautojai aplankė ir Krekenavos regioninį parką, jo Lankytojų centrą bei, įveikę 25 metrus į dangų vedančių laiptelių, nuo apžvalgos bokšto aikštelės gėrėjosi kvapą gniaužiančiu apylinkių grožiu: slėnyje išsirangiusia Nevėžio upe, Krekenavos miesteliu, mažosios  bazilikos bokštais, buvusio Slabados malūno užtvanka, Krekenavos tvenkiniu, apsuptu dirbamų laukų ir pievų bei miškų platybės.

Kitą dieną vaikų laukė edukacinė programa Kėdainių priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje. Čia ugniagesiai gelbėtojai pristatė savo darbo techniką, automobilius ir supažindino mažuosius su ugniagesio gelbėtojo darbo kasdienybe.

„Ugniagesių gelbėtojų darbą pamatėme iš labai arti, – pasakoja drauge su vaikais pas ypatinguosius mūsų visuomenės herojus viešėjusi Kėdainių pagalbos šeimai centro Vaikų dienos centro socialinė darbuotoja Žydrė Pavolienė. – Ugniagesiai gelbėtojai mums netgi pademonstravo, kokia technika naudodamiesi iš automobilių vaduoja per avarijas prispaustus žmones. Bandėme pakelti gelbėjimo įrankius ir įsitikinome, kad šiam darbui reikia išties daug fizinių jėgų.

Taip pat turėjome galimybę pasėdėti ugniagesių automobiliuose. Vaikams, o ypač berniukams, ši išvyka paliko nepaprastai didelį įspūdį.“

Laikas sveikatai ir... linksmybėms!

Stovyklautojai skyrė dėmesio ir sveikatinimosi užsiėmimams. Vaikai aplankė Kėdainiuose veikiantį druskų
kambarį.

„Kai kurie jame buvo pirmą kartą ir nė neįsivaizdavo, kas tai yra, kas jų laukia. Taigi ši viešnagė buvo irgi nauja patirtis, – parodžiusi vaikams nematytų mūsų miesto erdvių džiaugiasi Ž. Pavolienė. – Kai kurie vaikai seanso druskų kambaryje metu taip atsipalaidavo, kad net nusnūdo. Taigi raminamasis poveikis išties jautėsi.“

O kokia vaikų stovykla be kūrybingų judrių žaidimų? Šiais pasirūpino ir su mažaisiais aktyviai laiką leido viešnios iš Kėdainių rajono Moterų krizių centro – įstaigos vadovė Rita Stakniūnienė ir jos padėjėja Giedrė Sutkienė.

Po energingos mankštos tikras linksmybes stovykloje užvirė dar viena viešnia – muilo burbulų fi estą surengusi animatorė.

Vaikai džiaugsmingai gainiojo ore sklandančius įvairiausių formų bei dydžių muilo burbulus ir taip atsisveikino su paskutine šios vasaros stovyklos diena.

Rengia kasmet

Kėdainių pagalbos šeimai centro Vaikų dienos centras čia besilankančius vaikus į stovyklą jau tradiciškai pakviečia kasmet. Stovyklą finansavo Kėdainių rajono savivaldybė.

Šiųmetės stovyklos projekto koordinatorė – Kėdainių pagalbos šeimai centro direktoriaus pavaduotoja socialiniams reikalams Kristina Grigaliūnienė, projektą vykdė ir su vaikais laiką leido Kėdainių pagalbos šeimai centro Vaikų dienos centro socialinės darbuotojos Žydrė Pavolienė ir Edita Sokaitė.

0 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.
Taip pat skaitykite
img

Geraširdžių kėdainiečių dovanos pasiekė nuskriaustus šunelius

Kuriantys gražesnį pasaulį
09:25 Rugsėjo 17d. 2020
img

Aleksandrui Dambrauskui – Adomui Jakštui – 160

Kuriantys gražesnį pasaulį
14:33 Rugsėjo 14d. 2020
img

Senjorės laisvalaikis – lauko treniruoklių aikštelėje

Kuriantys gražesnį pasaulį
10:58 Rugpjūčio 31d. 2020
img

Vyras filologijoje ir pedagogikoje – privalumas ar trūkumas?

Kuriantys gražesnį pasaulį
16:16 Rugpjūčio 13d. 2020
img

Kėdainiuose startavo vasaros stovykla!

Kuriantys gražesnį pasaulį
13:23 Rugpjūčio 03d. 2020
img

Ką gamino gaspadinės prieš gerą šimtmetį?

Kuriantys gražesnį pasaulį
13:23 Liepos 31d. 2020
img

Tik nedaugelis tam pasiryžta

Kuriantys gražesnį pasaulį
13:55 Liepos 28d. 2020
img

Kėdainiškiai pasiekė dar vieną Lietuvos rekordą

Kuriantys gražesnį pasaulį
09:35 Liepos 15d. 2020
img

Neįgalieji – stiprybės pavyzdys sveikiesiems

Kuriantys gražesnį pasaulį
1
14:46 Birželio 17d. 2020
img

Tėvo pėdomis: vaikai tapo policijos pareigūnais

Kuriantys gražesnį pasaulį
10:51 Birželio 16d. 2020

SKELBIMAI

touched by digitouch!