GYVENIMAS MARGAS

Visos kategorijos
Jau antrus metus piešimą Kėdainių dailės mokykloje besimokanti Urtė teigė, kad šio dalyko jai reikės renkantis ateities specialybę.  / Asmeninio archyvo nuotr.

Respublikiniuose dailės konkursuose įvertinti ir kėdainiečiai

Rasa JAKUBAUSKIENĖ - 12:58 Rugsėjo 22d. 2020

Lietuvos nacionalinėje UNESCO komisijos galerijoje Vilniuje apdovanoti nacionalinio mokinių meninės kūrybos darbų konkurso „Kelionė laiku – atgimusi Vilniaus istorija“ laureatai. Tarp jų buvo ir du Kėdainių dailės mokyklos auklėtiniai – Urtė Aukštikalnytė bei Deimantas Ūsas.

Beveik pusė tūkstančio dalyvių

Kaip „Rinkos aikštei“ pasakojo Dailės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jovita Buinevičienė, iš viso konkurse dalyvavo beveik penki šimtai moksleivių.

„Nacionalinis mokinių meninės kūrybos darbų konkursas „Kelionė laiku – atgimusi Vilniaus istorija“ vyko 2019 m. rugsėjo–gruodžio mėn. Konkurse dalyvavo 484 mokiniai (7–18 m.) iš visos Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų, formalųjį ugdymą papildančių bei neformaliojo švietimo įstaigų, – pasakojo Dailės mokyklos pavaduotoja. – Konkursą organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, Valstybinė kultūros paveldo komisija ir Dailės mokytojų asociacija, bendradarbiaujant su Lietuvos nacionaline UNESCO komisija, Lietuvos mokslų akademija.“

Anot J. Buinevičienės, konkurso ,,Kelionė laiku – atgimusi Vilniaus istorija“ tikslas – atverti vaikams kūrybines galimybes ieškoti individualaus ryšio su Vilniaus kultūrinėmis vertėmis, su istorine praeitimi, skatinti pilietinį auklėjimą, istorinės savimonės ugdymą, kultūrinio paveldo aktualinimą.

„Mokinių darbuose aiškiai matomi drąsūs, netradicinių meninių raiškos priemonių bandymai, veržli mąstysena, gyvybingas darbų koloritas. Juose persipina epochų atspindžiai, objektai ir asmenybės, abstrakti tikrovė kontrastuoja su istoriniais tiesos paveikslais“, – mokinių darbus pristatė pašnekovė.

Kėdainių dailės mokyklos mokinio Deimanto Ūso piešinys ,,Gedimino sapnas“ taip pat įvertintas – jis pateko į parodą Lietuvos nacionalinėje UNESCO komisijos galerijoje./Asmeninio archyvo nuotr.Tarp nugalėtojų – du kėdainiečiai

Jos teigimu, iš Kėdainių dailės mokyklos dalyvavo aštuoni mokiniai, kuriuos konkursui ruošė mokytoja Eugenija Eimontaitė-Jermolajevienė.

„Konkurso vertinimo komisija iš kiekvienos amžiaus grupės atrinko po 20 darbų parodai ir iš kiekvienos grupės po penkis nugalėtojus. 7–10 m. amžiaus grupėje laureate tapo mūsų mokyklos mokinė Urtė Aukštikalnytė su piešiniu ,,Gedimino sapnas“.

Mokinio Deimanto Ūso piešinys ,,Gedimino sapnas“ taip pat įvertintas – jis pateko į parodą Lietuvos nacionalinėje UNESCO komisijos galerijoje, kur ir vyko konkurso laureatų apdovanojimas rugsėjo 11 d. Konkurso laureatai įvertinti diplomais, atminimo dovanomis bei rėmėjų prizais“, – džiaugėsi Dailės mokyklos pavaduotoja.

Paroda veikė nuo rugpjūčio 31 iki rugsėjo 18 d.

Pagal konkurso nuostatus laureatų apdovanojimas ir paroda buvo numatyti gegužės 4–16 d. LR Seime, tačiau dėl pandemijos renginys buvo nukeltas į rudenį.

„Tiksliai nėra žinoma, bet pagal parodos dalyvių sąrašą galima teigti, kad iš Kėdainių daugiau niekas nedalyvavo, arba nepateko tarp laureatų ir parodos dalyvių“, – sakė pedagogė.

Prizinės vietos kasmet

J. Buinevičienė teigė, jog įvairiuose konkursuose Kėdainių dailės mokyklos auklėtiniai dalyvauja nuolat. O ir netolimai ateičiai jau yra keli numatyti.

„Šiais mokslo metais jau išsiuntėme mokinių keramikos darbus į tarptautinį keramikos darbų konkursą ,,Molinukas“. Ruošiamės dalyvauti Nacionaliniuose mokinių piešinių konkursuose: ,,Knygų namų šviesa“, skirto Kėdainių rajono savivaldybės Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos 100-mečiui ir ,,Mes užaugome laisvi“, skirto Laisvės gynėjų dienos 30-mečiui.

Dalyvavimas konkursuose kartais būna spontaniškas, nes konkursų nuostatai mus pasiekia visus mokslo metus.

Tuomet ir sprendžiame, kokie mokytojai ir kokios mokinių amžiaus grupės dalyvauja konkursuose, – vardijo pašnekovė ir tęsė toliau. – Į respublikines/tarptautines parodas dailės mokyklos mokinių darbai patenka dažnai.

Urtės Aukštikalnytės piešinys ,,Gedimino sapnas“.Kasmet dalyvaujame tarptautiniame grafinės miniatiūros konkurse, kurį organizuoja Panevėžio dailės mokykla. Ir kasmet turime prizinių vietų laimėtojų – tai labai džiugina ir įrodo mokytojų ir mokinių gebėjimus.

2019–2020 m. m. mokiniai dalyvavo 12 tarptautiniuose ir respublikiniuose konkursuose, net 28 mokiniai tapo nugalėtojais, laureatais, prizinių vietų laimėtojai. Norėčiau išskirti kompiuterinės grafikos konkursus – ,,Apkabink per atstumą“ ir grafinio ženklo mokyklų bendruomenių metams.

Šiuose konkursuose Kėdainių dailės mokyklos mokinės Liepa Lydekaitė ir Saulė Šilkaitytė laimėjo prizines vietas (mokytoja Eugenija Eimontaitė-Jermolajevienė).“

Svajoja būti architektė

Laureate tapusi Kėdainių dailės mokyklos mokinė Urtė Aukštikalnytė teigė, jog nesitikėjo būti taip gerai įvertinta. O paklausta, kaip jaučiasi, kai jos piešinį kasdien peržiūri daugybė garsių žmonių, politikų mergaitė kuklinosi:

„Nežinau, apie tai nepagalvojau, – šypsojosi mokinukė. – Linksmai, džiaugiuosi tuo, ką pasiekiau.“

Urtė prisipažino, jog apsispręsti, ką piešti tema „Gedimino sapnas“, nebuvo lengva. „Iš tikrųjų buvo labai sunku. Piešiau pagal išmoktas pamokas mokykloje. Tapiau guašu“, – sakė laureatė.

Mergaitė teigė, kad jau spėjo savo piešinį apžiūrėti ir Lietuvos nacionalinėje UNESCO komisijos galerijoje. „Parodą aplankiau ir savo piešinį mačiau, kai gavau apdovanojimą“, – linksmai kalbėjo Urtė.

Ji neslėpė vaikiško džiaugsmo ir tada, kai paklausiau, ar kada nors anksčiau buvo įvertinta už piešimą: „Taip, įvertinimą gavau iš mokytojos. Turėjome piešti antį. Mano nupiešta antis patiko mokytojai ir ji pagyrė, kad labai gražiai nupiešiau“, – šypsojosi mažoji pašnekovė.

Jau antrus metus piešimą Kėdainių dailės mokykloje besimokanti Urtė teigė, kad šio dalyko jai reikės renkantis ateities specialybę.

„Man patinka piešti, nes aš noriu gražiai piešti. Aš norėčiau būti architektė. Stojant mokytis į architektūrą reikia dailės diplomo“, – jau ne vaikiškai samprotavo mergaitė.

Dar viena džiugi žinia

Po jau parengtos informacijos apie vieną konkursą, trečiadienį, rugsėjo 16 d., Kėdainių dailės mokyklą pasiekė dar viena džiugi žinia apie kitą konkurso parodą – šį kartą Seime.

„Apdovanojimų dar nebuvo. Tačiau nacionaliniame mokinių meninės kūrybos darbų konkurse ,,Atrask žydų kultūrą: tradicijos, gyvensena ir simboliai“ dalyvavo 25 mūsų mokyklos mokiniai (mokytojos Irina Dima ir Eligija Venclovienė).

Penki mokiniai išrinkti laureatais, o dar aštuonių mokinių darbai – parodos dalyviais. Taigi parodoje Seime eksponuojami net 13 Kėdainių dailės mokyklos mokinių darbai!“ – džiaugėsi mokyklos pavaduotoja J. Buinevičienė.

0 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.
Taip pat skaitykite
img

Bibliotekos languose – fotografijų paroda „Žiemos ilgesys“

Kuriantys gražesnį pasaulį
08:46 Lapkričio 27d. 2020
img

Kėdainietė iš džiazo kelio neišsuko

Kuriantys gražesnį pasaulį
17:30 Lapkričio 25d. 2020
img

Darbas mažuose miesteliuose suteikia gyvenimui daugiau prasmės ir grožio

Kuriantys gražesnį pasaulį
15:43 Lapkričio 16d. 2020
img

Visą gyvenimą kurianti moterims 

Kuriantys gražesnį pasaulį
17:19 Lapkričio 12d. 2020
img

G. Kriaunevičienė: „Dėk skiautę prie skiautės“

Kuriantys gražesnį pasaulį
11:47 Lapkričio 09d. 2020
img

Meilė gimtajam kraštui ir muzikai įkvėpė parašyti knygą

Kuriantys gražesnį pasaulį
08:34 Lapkričio 06d. 2020
img

Arnetų name – mamos ir dukters paroda

Kuriantys gražesnį pasaulį
08:00 Spalio 31d. 2020
img

Netradicinė vilnietės menininkės paroda

Kuriantys gražesnį pasaulį
12:00 Spalio 29d. 2020

SKELBIMAI

touched by digitouch!