GYVENIMAS MARGAS

Visos kategorijos
Rugpjūčio 19–23 dienomis Kėdainių dailės mokykla kvietė jaunuosius menininkus prisidėti prie vasaros užimtumo ir poilsio stovyklos „Vasaros kūrybinės dirbtuvės“.  / Algimanto Barzdžiaus nuotr.

Jaunieji dailininkai gilinosi į animacijos meną

Džestina BORODINAITĖ - 16:32 Rugsėjo 16d. 2019

Rugpjūčio pabaigoje Kėdainių dailės mokykla kvietė jaunuosius menininkus prisidėti prie vasaros užimtumo ir poilsio stovyklos „Vasaros kūrybinės dirbtuvės“, kurios metu vaikai gilinosi į animacijos meną.

Domėjosi animacija

Pagrindinis vykdyto projekto tikslas buvo supažindinti jaunuosius menininkus su animacijos vaizdo ir garso menu bei skirtingomis šio meno technologijomis.

Stovyklos metu vaikai ir lipdė, ir piešė. Taip pat pažino siluetinę animaciją. Iš viso to, ką jie sukūrė, buvo sumontuoti trumpi animaciniai filmukai, kuriuos stovyklos dalyviai, jų tėveliai, projektą organizavę Kėdainių dailės mokyklos mokytojai ir prie vasaros užimtumo ir poilsio stovyklos prisidėję savanoriai stebėjo projekto uždarymo ceremonijos metu.

Prireikė 12 piešinių

Nors sukurta animacija vos kelių sekundžių, tačiau tai leido vaikams suvokti, jog norint sukurti sekundės kadrą filmuke, būtina tai padaryti iš dvylikos skirtingų vaizdinių, šiuo atveju – dvylikos piešinių.

Stovyklos metu besilankydama senamiestyje devynmetė Kamilė (kairėje) nupiešė bažnyčią, ant kurios buvo katinas. O Kėdainių dailės mokykloje besimokanti vienuolikmetė Aleksandra (dešinėje) į panašaus pobūdžio stovyklą ketina sugrįžti ir kitais metais. / Algimanto Barzdžiaus nuotr.Tikisi, jog prisijungs

„Labai džiugu, kad šiemet į programą susirinko net 27 kūrybinių įgūdžių nestokojantys vaikai. Nors kaip ir kasmet daugiausia jų – Kėdainių dailės mokyklos mokiniai, tačiau tikimės, kad prie stovyklos prisidėję ir mūsų ugdymo įstaigos dar nelankantys vaikai, anksčiau ar vėliau prisijungs prie mūsų vykdomos veiklos. 

Esame be galo patenkinti jaunųjų dailininkų pastangomis, kūrybiškumu ir vos per savaitę prasmingai atliktu meniniu darbu.

Mano nuomone, stovyklos tikslai ir uždaviniai buvo įgyvendinti, o vaikų kūrybiniai gebėjimai jos metu dar labiau ugdomi“, – stovyklos dalyviais pasidžiaugė Kėdainių dailės mokyklos direktorės pavaduotoja ugdymui Jovita Buinevičienė.

Aplankė Pepės vilaitę

Vasaros užimtumo ir poilsio stovyklos „Vasaros kūrybinės dirbtuvės“ metu projekto dalyviai ne tik piešė. Jaunieji menininkai apsilankė Pepės vilaitėje, esančioje Jonavos rajone. Praleidę ten visą dieną stovyklautojai susipažino su puikiai visiems vaikams žinomu personažu Pepe.

Paskutinę stovyklos dieną jaunieji menininkai aplankė Bakainių piliakalnį. Ten vaikai kūrė meninius darbus gamtos fone.

Piešė bažnyčią su katinu

Jaunieji menininkai piešti rinkosi ir į senamiestį bei Kėdainių M. Daukšos viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyriaus palėpę, kur bandė pavaizduoti matomo senamiesčio vaizdą iš viršaus.

Į stovyklą rinkosi kūrybinių įgūdžių nestokojantys vaikai nuo 8 iki 12 metų. Kaip ir kasmet, daugiausia iš programoje dalyvaujančių vaikų – Kėdainių dailės mokyklos mokiniai ir tik ketvirtadalį stovyklos dalyvių sudarė minėtos ugdymo įstaigos dar nelankantys vaikai. Aut. past.

„Apsilankiusi senamiestyje nupiešiau bažnyčią, ant kurios buvo katinas ir jis bandė kristi. Taip pat didelį įspūdį paliko kelionė į labai gražią ir žaismingą Pepės vilaitę, kur mūsų laukė daug įvairių smagių žaidimų ir linksmybių, tačiau didžiausią įspūdį man paliko pasivažinėjimas Pepės mašina“, – stovyklos įspūdžiais dalijosi devynmetė Kamilė.

Šiais metais Dailės mokyklą pradėsiančiai lankyti devynmetei Judrei didžiausią įspūdį paliko animacinio filmuko kūrimas bei jaunųjų stovyklautojų apsilankymas Pepės vilaitėje. / Algimanto Barzdžiaus nuotr. Ketina sugrįžti

Kėdainių dailės mokykloje besimokanti vienuolikmetė Aleksandra į panašaus pobūdžio stovyklą ketina sugrįžti ir kitais metais. 

„Visa stovykla buvo labai kūrybinga. Pats įdomiausias dalykas – kurti 12 animacinių kadrų, kuriuos sukant ratu matosi judantis vaizdas. 

Džiugu, jog šioje stovykloje susiradau naujų draugų. Kitais metais planuoju būtinai grįžti į šią stovyklą“, – tikina jaunoji menininkė.

Paliko daug įspūdžių

Šiais metais Dailės mokyklą pradėsiančiai lankyti devynmetei Judrei didžiausią įspūdį paliko animacinio filmuko kūrimas bei jaunųjų stovyklautojų apsilankymas Pepės vilaitėje.

„Animacijas kūrėme lipdydami iš plastilino bei piešdami paveikslėlius ir iš visų tų nufotografuotų kadrų sukonstravome trumpą filmuką. 

Mūsų komanda kūrė animaciją apie laivą, pilną žmonių, kuris skęsta ir kurį išgelbėja ryklys. Nors kurtame animaciniame filmuke buvo daug personažų, tačiau aš pasirinkau kurti nykštuką. 

Taip pat labai smagu buvo keliauti ir pas Pepę, kurios vilaitėje marginome kiaulytes, spalvinome, gaminome antspaudus ir su komanda piešėme Pepės personažą. Įspūdžių ši stovykla paliko daug ir ilgam“, – pabrėžia mergaitė.

Jaunuosius stovyklautojus vasaros užimtumo ir poilsio stovyklos uždarymo proga sveikino Kėdainių rajono savivaldybės vicemeras Paulius Aukštikalnis ir administracijos direktoriaus pavaduotoja Danutė Mykolaitienė. / Algimanto Barzdžiaus nuotr. 8–12 metų

Į organizuotą vasaros užimtumo ir poilsio programą iš viso susirinko 27 kūrybinių įgūdžių nestokojantys vaikai nuo 8 iki 12 metų.

Kaip ir kasmet, daugiausia iš programoje dalyvaujančių vaikų – Kėdainių dailės mokyklos mokiniai ir tik ketvirtadalį stovyklos dalyvių sudarė minėtos ugdymo įstaigos dar nelankantys vaikai.

Jaunuosius stovyklautojus vasaros užimtumo ir poilsio stovyklos uždarymo proga sveikino Kėdainių rajono savivaldybės vicemeras Paulius Aukštikalnis ir administracijos direktoriaus pavaduotoja Danutė Mykolaitienė.

Dėkoja visiems prisidėjusiems

„Labai smagu matyti tiek kūrybingų vaikučių ir tiek nuostabių jų darbų, iš kurių matyti, jog 27 vaikai buvo ne šiaip sau užsiėmę. 

Darbo rezultatas ir vaikų emocijos vasaros užimtumo ir poilsio stovyklos uždarymo ceremonijos metu iš tikrųjų be galo džiugina. Ir tai – tik dėl tokios iniciatyvos. Ačiū visiems prisidėjusiems, ačiū visiems dalyvavusiems, jūs buvote iš tiesų nuostabūs“, – gražių žodžių jauniesiems stovyklautojams negailėjo P. Aukštikalnis.

D. Mykolaitienė tiki, kad ši graži iniciatyva rado kelią į kiekvieno stovyklos dalyvio širdį. 

„Šiandien matau jūsų spinduliuojančias akis. Iš vaikų pasikalbėjimų ir įspūdžių supratau, kad stovykloje praleistos dienos buvo puikios, linksmos, turiningos ir įdomios“, – kalbėjo D. Mykolaitienė.

1 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.
Taip pat skaitykite
img

Daug įvairių tekstilės technikų – vienoje vietoje (FOTOGALERIJA)

Kuriantys gražesnį pasaulį
1
13:20 Spalio 06d. 2020
img

Kėdainiuose – menui neabejingos kūrėjos  iš visos Lietuvos

Kuriantys gražesnį pasaulį
09:09 Spalio 02d. 2020
img

Mano darbas yra įdomus – kas dieną vis kažkas naujo

Kuriantys gražesnį pasaulį
10:01 Rugsėjo 23d. 2020
img

Respublikiniuose dailės konkursuose įvertinti ir kėdainiečiai

Kuriantys gražesnį pasaulį
12:58 Rugsėjo 22d. 2020
img

Geraširdžių kėdainiečių dovanos pasiekė nuskriaustus šunelius

Kuriantys gražesnį pasaulį
09:25 Rugsėjo 17d. 2020
img

Aleksandrui Dambrauskui – Adomui Jakštui – 160

Kuriantys gražesnį pasaulį
14:33 Rugsėjo 14d. 2020
img

Senjorės laisvalaikis – lauko treniruoklių aikštelėje

Kuriantys gražesnį pasaulį
10:58 Rugpjūčio 31d. 2020
img

Savaitė, kupina nuotykių ir džiaugsmo

Kuriantys gražesnį pasaulį
09:01 Rugpjūčio 28d. 2020

SKELBIMAI

touched by digitouch!