GYVENIMAS MARGAS

Visos kategorijos
Janinos Monkutės-Marks muziejaus galerijos kolektyvas, naujųjų parodų autoriai bei meno mylėtojai susibūrė bendrai nuotraukai.   / Algimanto Barzdžiaus nuotr.

Naujas parodų sezonas startavo su keturiomis autorinėmis parodomis

Džestina BORODINAITĖ - 15:13 Rugsėjo 27d. 2019

Janinos Monkutės-Marks muziejuje-galerijoje prasidėjo naujas parodų sezonas, į ekspoziciją šį kartą atvijęs net keturių autorių – Kristinos Viršilaitės, Mindaugo Baltuškos, Agnės Naunikaitės ir Rasos Vasilevičiūtės – kūrybinius darbus.

Labai originalių bei išskirtinių kūrinių autoriai pristatė juodai baltus grafikos technika sukurtus darbus.

Išreiškia mintis

K. Viršilaitė savo parodos „Įsiklausymas“ eksponatus įvardijo ne tik įrankiu savo mintims, jausmams bei emocijoms išreikšti, bet kartu ir bandymu sulaikyti laiką, kvėpavimą, poilsį tam tikro tikrumo pasaulyje, kuris, anot menininkės, nepaliaujamai sukelia nerimą ir abejones.

Nekalba tik apie save

Savo darbuose menininkė niekada nekalba tik apie save. 

„Kūriniuose yra temos, kurios vienija kiekvieno žmogaus likimą. Vaizdiniai ir žmogaus tyrinėjimai neapsiriboja vien manimi, manimi niekas ir nesibaigia“, – prisipažįsta menininkė. 

Nemėgsta skubos

Pasak K. Viršilaitės, tradicine grafikos technika atlikti darbai reikalauja ne tik daug dėmesio, kruopštumo, bet ir visiškai nemėgsta skubos. 

„Burbuliukų žaismas man labai patinka ir juos komponuodama tarsi atrandu savo charakterį. 

Pats kūrybinis įkvėpimas mane aplanko įvairiai. Jeigu jaučiu, kad atėjo mūza, sėdu ir piešiu. 

Pasitaiko, kada net metus laiko neprisiliečiu prie kūrybinio proceso, gal dėl to visi mano darbai pulsuoja gera energija, nes blogoje jų niekada nekuriu“, – K. Viršilaitė.

Pirma paroda – Italijoje

Pirmą kartą, sesers pastūmėta, savo kūrybinius darbus K. Viršilaitė pristatė Italijoje. Šiuo metu antrąja personaline paroda besidžiaugianti menininkė pabrėžė, jog didelio dėmesio reikalaujančiai kūrybai kantrybės niekada nepritrūksta. 

„Iš tiesų, namuose, priešingai nei kūryboje, niekada negaliu išlaikyti pedantiškumo, dėl mūsų gyvenimo stiliaus, dėl vaikų. 

O kūryboje aš galiu išgauti būtent tai, ko iš tiesų noriu, ir ta tvarka, tas pedantiškumas kūriniuose man labai patinka“, – tikina K. Viršilaitė. 

Piešia bet kur ir bet kada

Parodos „Kosmoso dulkės“ autorius M. Baltuška sako, jog jo paroda pasakoja gyvenimą. Tušu atliktų darbų autorius pabrėžė, kad tokia technika atliekamas kūrybinis procesas yra patogus.

Juk kai kvėpuojame, mes nepavargstame to daryti. Lygiai taip pat ir man kūryboje, jeigu nesistengiu skubėti, kūrybinis procesas gimsta natūraliai ir kantrybės visada užtenka. M. Baltuška

„Mažo formato piešinys telpa į kuprinę, pieštukas taip pat, todėl tai ir yra patogu, o įkvėpimui kilus, galiu piešti bet kur ir bet kada, nereikia ieškotis tam specialios vietos“, – tikina M. Baltuška. 

Problemų nesukelia

Panevėžio dailės mokyklą baigusiam M. Baltuškai yra tekę drauge padirbėti ir daugelį grafikos technikos subtilybių perimti iš Rimo Valeikio. 

Labai daug smulkių detalių, labai daug kruopštaus darbo, tačiau kantrybės klausimas ir šiam menininkui problemų nesukelia. 

„Juk kai kvėpuojame, mes nepavargstame to daryti. Lygiai taip pat ir man kūryboje – jeigu nesistengiu skubėti, kūrybinis procesas gimsta natūraliai ir kantrybės visada užtenka“, – šmaikštauja menininkas. 

Vaizduoja gyvūnus

A. Naunikaitės personalinę parodą „Išnykstantys“ sudaro dvylikos grafikos darbų ciklas, kuriame vaizduojamos realistinės gyvūnų, dažniausiai lapės, gervės, lūšies ar arklio figūros.

Visi menininkės darbuose vaizduojami gyvūnai tarsi pavieniai elementai, iš kurių daromos originalios kompozicijos.

A. Naunikaitė išlaiko tą patį kūrinių formatą. Menininkės darbuose skiriasi tik gyvūnų judėjimo padėtis ar išraiška. 

Susilieja į vieną figūrą

Su tuo pačiu gyvūnu autorė sukuria tris skirtingas kompozicijas, kurių pirma – gana minimali, antra – sudaryta iš daugybės mažų gyvūno figūrų. 

Trečiojoje kompozicijoje A. Naunikaitės vaizduojamas gyvūnas su savo atspindžiu tarsi susilieja į vieną figūrą. 

Paprasta, bet kaprizinga

Tapybos tušu parodoje „Pajautos“ eksponuojami R. Vasilevičiūtė kūrybiniai darbai atlikti japonišku sausu tušu ant plono ryžinio popieriaus.

„Tai – jau ketvirta tapybos tušu paroda. Prieš tai mano darbai buvo eksponuojami Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. 

Nors kūriniai atlikti grafikai labai artima technika, tačiau iš tikrųjų tai – tarsi atskira meno šaka, labiau apimanti tapybą. 

Visada įsivaizdavau, kad tai labai artima grafikai, tačiau susidūrusi su visai kitokiu mentalitetu, su visai kitokia kultūra, turėjau mokytis iš naujo ir pamiršti tai, ką jau buvau išmokusi prieš tai“, – tikina R. Vasilevičiūtė.

Menininkė tapybos tušu, sumi-e technikos, 2009–2014 metais mokėsi garsios menininkės Dalios Dokšaitės kaligrafijos ir tapybos tušu studijoje „Tušo kelias“.

Eksponuojamuose darbuose – trapūs, grakštūs žolynai. Dažniausiai tai būna lietuviški augalai: šermukšniai, smilgos, viksvos ar kiečiai.

Nors darbai kupini paprastumo, lengvumo, tačiau technika vis tik nėra jau tokia paprasta, priešingai, ji – itin kaprizinga ir gan sudėtinga.

Minėtųjų autorių parodos veiks iki lapkričio 9 dienos. Kviečiame atvykti į Janinos Monkutės-Marks muziejų-galeriją ir susipažinti su menininkų darbais.

0 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.
Taip pat skaitykite
img

Daug įvairių tekstilės technikų – vienoje vietoje (FOTOGALERIJA)

Kuriantys gražesnį pasaulį
1
13:20 Spalio 06d. 2020
img

Kėdainiuose – menui neabejingos kūrėjos  iš visos Lietuvos

Kuriantys gražesnį pasaulį
09:09 Spalio 02d. 2020
img

Mano darbas yra įdomus – kas dieną vis kažkas naujo

Kuriantys gražesnį pasaulį
10:01 Rugsėjo 23d. 2020
img

Respublikiniuose dailės konkursuose įvertinti ir kėdainiečiai

Kuriantys gražesnį pasaulį
12:58 Rugsėjo 22d. 2020
img

Geraširdžių kėdainiečių dovanos pasiekė nuskriaustus šunelius

Kuriantys gražesnį pasaulį
09:25 Rugsėjo 17d. 2020
img

Aleksandrui Dambrauskui – Adomui Jakštui – 160

Kuriantys gražesnį pasaulį
14:33 Rugsėjo 14d. 2020
img

Senjorės laisvalaikis – lauko treniruoklių aikštelėje

Kuriantys gražesnį pasaulį
10:58 Rugpjūčio 31d. 2020
img

Savaitė, kupina nuotykių ir džiaugsmo

Kuriantys gražesnį pasaulį
09:01 Rugpjūčio 28d. 2020

SKELBIMAI

touched by digitouch!