GYVENIMAS MARGAS

Visos kategorijos
 Pačiame šalies centre, Kėdainių rajone ant Nevėžio upės kranto, nuostabios gamtos apsuptyje esančioje kaimo turizmo sodyboje „Gojaus atgaiva“ praūžė neeilinis Rankdarbių mylėtojų sąskrydis, kuriame dalyvavo 26 moterys.  / Organizatorių nuotr.

Kėdainiuose – menui neabejingos kūrėjos  iš visos Lietuvos

Džestina BORODINAITĖ - 09:09 Spalio 02d. 2020

Pačiame šalies centre, Kėdainių rajone ant Nevėžio upės kranto, nuostabios gamtos apsuptyje esančioje kaimo turizmo sodyboje „Gojaus atgaiva“ praūžė neeilinis, pirmasis, tačiau renginio organizatoriai tikisi, kad ir ne paskutinis Rankdarbių mylėtojų sąskrydis.

Dalijosi patirtimi

„Suvažiavimas buvo įkvepiantis, nes po šalį išsibarstę kūrėjai pamatė ir pažino vieni kitus. Tai – nuostabus laikas, praleistas šaunių, kūrybą ir meną bei rankdarbius mylinčių, energingų ir aktyvių moterų kompanijoje.

Mano nuomone, toks susitikimas – tai ne tik naujų ryšių mezgimas, dalijimasis patirtimi, įkvėpimo ieškojimas, savęs išbandymas ar siekis veikti kartu, bet ir vienas kito turtinimas bei profesinės patirties formavimas“, – mano Rankdarbių mylėtojų sąskrydžio organizatorė Genovaitė Malakauskienė.

Iš viso – 26 dalyvės

Į pirmą kartą organizuotą Rankdarbių mylėtojų sąskrydį sugužėjo net dvidešimt šešios puikiai nusiteikusios ir geros nuotaikos kupinos dalyvės iš visos Lietuvos: Panevėžio, Kauno, Ukmergės, Vilkaviškio, Telšių, Šiaulių, Pasvalio, Kėdainių ir Biržų.

Biržiškių būrys buvo gausiausias. Jų į minėtą renginį atvyko net dešimt.

Rankdarbių mylėtojų sąskrydžio dalyvių darbai.Apjungė edukacijomis

„Pagrindinis tikslas, organizuojant meno mylėtojų sąskrydį, buvo ne tik noras parodyti, pristatyti savo kuriamus darbus, paplepėti ir linksmai praleisti laiką.

Siekdami, kad praleistas laikas būtų kuo naudingesnis ir produktyvesnis, o renginio dalyvės grįžtų kupinos geros nuotaikos, įspūdžių ir naujos patirties, pasibuvimą apjungėme trimis veiklomis: albumėlio (autorė Sonata Stankevičienė iš Šiaulių), kartonažo dėžutės (autorė Vilma Jurevičienė iš Šiaulių) ir foamirano gėlių (autorė Genovaitė Malakauskienė iš Biržų) gaminimo edukacijomis“, – Rankdarbių mylėtojų sąskrydžio pagrindinius tikslus įvardija G. Malakauskienė.

Gilino žinias

Sąskrydžio dalyvės vos per dvi dienas spėjo pagilinti jau turimas kūrybines žinias, prisilietė prie naujų rankdarbių kūrimo technikų ne tik teoriškai, bet ir praktiškai.

„Su viena įdomesne rankdarbių gamyboje naudojama pudravimo technika ir jos procese reikalingais įrankiais sąskrydyje dalyvavusias moteris supažindino UAB „Jurasta“ pardavėja-konsultantė, taip pat rankdarbių kūrėja Eglė.

Visas kūrėjas labai sudomino vienos iš dalyvių, menininkės iš Kauno Estelos Žukauskienės šilko tapymo pamokėlė.

Taip pat buvo be galo smagu stebėti kaip tautodailininkė, Kėdainių krašto muziejaus Tradicinių amatų centro Arnetų name amatininkė Loreta Steponavičienė pynė tautinę juostą“, – apie įsimintiniausias ir daugiausia įspūdžių palikusias veiklas kalba G. Malakauskienė.

Komandinis darbas

Sąskrydžio organizatorės nuomone, labiausiai rankdarbių mylėtojas suartino ir dar artimesnei draugystei paskatino komandinis darbas.

Sąskrydžio dalyvės vos per dvi dienas spėjo pagilinti jau turimas kūrybines žinias, prisilietė prie naujų rankdarbių kūrimo technikų ne tik teoriškai, bet ir praktiškai./Organizatorių nuotr.„Gausus būrys dalyvių buvo suskirstytos į komandas (skirstymas vyko atsitiktiniu būdu, burtų keliu, taip į komandas papuolė visai nepažįstamos moterys), kuriose, pasitelkdamos savo fantaziją ir kiekviena stengdamasi išsakyti savo meninį požiūrį, kūrė sąskrydžio logotipą bei šūkį. Tokia bendrystė, be jokios abejonės, dar labiau suartino visas sąskrydžio dalyves“, – tikina G. Malakauskienė.

Skiria padėką

Rankdarbių mylėtojų sąskrydžio organizatorės Sonata, Vilma ir Genovaitė taria nuoširdų  ačiū visoms dalyvėms.

„Esame dėkingos, kad mumis patikėjote ir pasitikėjote, nors minėtasis renginys Lietuvoje vyko pirmą kartą, nesuabejojote mumis ir nusprendėte atvykti.

Kiekviena iš jūsų buvote tokios šaunios, linksmos, pilnos pozityvumo ir optimizmo, besidžiaugiančios naujomis pažintimis ir draugyste.

Taip pat didžiulė padėka keliauja ir mūsų rėmėjams: UAB „Jurasta“, IĮ „Širšė“, Rasos Kundrotienės „Perlita“, „Siuvinėjimas-siuvimas DM“, menininkei Irinai Žeminienei, Vijolei Ivanauskienei, Silvai Zubavičienei, kurie be jokių įkalbinėjimų prisidėjo prie šventės kūrimo finansine parama, priemonėmis edukacinei veiklai.

Dėkojame už tirpstantį burnoje tortą bei saldžias dovanas „Tortams Biržuose“ ir jų vadovams Vidui ir Ingai Kavaliauskams“, – padėkos žodžių negaili sąskrydžio organizatorė.

0 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.
Taip pat skaitykite
img

Bibliotekos languose – fotografijų paroda „Žiemos ilgesys“

Kuriantys gražesnį pasaulį
08:46 Lapkričio 27d. 2020
img

Kėdainietė iš džiazo kelio neišsuko

Kuriantys gražesnį pasaulį
17:30 Lapkričio 25d. 2020
img

Darbas mažuose miesteliuose suteikia gyvenimui daugiau prasmės ir grožio

Kuriantys gražesnį pasaulį
15:43 Lapkričio 16d. 2020
img

Visą gyvenimą kurianti moterims 

Kuriantys gražesnį pasaulį
17:19 Lapkričio 12d. 2020
img

G. Kriaunevičienė: „Dėk skiautę prie skiautės“

Kuriantys gražesnį pasaulį
11:47 Lapkričio 09d. 2020
img

Meilė gimtajam kraštui ir muzikai įkvėpė parašyti knygą

Kuriantys gražesnį pasaulį
08:34 Lapkričio 06d. 2020
img

Arnetų name – mamos ir dukters paroda

Kuriantys gražesnį pasaulį
08:00 Spalio 31d. 2020
img

Netradicinė vilnietės menininkės paroda

Kuriantys gražesnį pasaulį
12:00 Spalio 29d. 2020

SKELBIMAI

touched by digitouch!